Wywiady odwrócone

Frédéric Faroche zaprasza do rozmowy polskich dziennikarzy

Veolia prezentuje cykl „odwróconych wywiadów” na temat energetyki. Dlaczego odwróconych? Bo tym razem to prezes Frédéric Faroche zaprasza dziennikarzy do rozmowy i zadaje im pytania dotyczące przyszłości branży, klimatu i technologii, osadzając to w kontekście ekonomiczno-społecznym.

Dziennikarze zajmujący się energetyką znają branżę z wielu stron i nieustannie przetwarzają informacje o  prognozach, wizjach, ostrzeżeniach i strategiach.

Transformacja2050.pl jest otwartą trybuną debaty o przyszłości energetyki, więc głosu dziennikarzy również nie może na niej zabraknąć.

Red. Bartłomiej Derski pracuje dla portalu WysokieNapiecie.pl. Jest prawnikiem, ekonomistą i dziennikarzem. Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Red. Jakub Pawłowski jest dziennikarzem i publicystą współpracującym z Dziennikiem Gazetą Prawną. Specjalizuje się w tematyce ochrony środowiska, skupiając się na zagadnieniach ze styku ekonomii i ekologii. Laureat ogólnopolskiego konkursu „Eko dziennikarz” z 2019 r. W tym samym roku wyróżniony również w konkursie „Dziennikarze dla Klimatu” oraz w konkursie “Pióro odpowiedzialności”.

Red. Michał Niewiadomski jest dziennikarzem “Rzeczpospolitej”. Wcześniej pracował w Programie 1 Polskiego Radia oraz w TVN CNBC oraz w Polskim Radiu BIS.

Co dalej?

Portal internetowy „Transformacja 2050”, który właśnie odwiedzasz, to kontynuacja projektu Energia 2050. Pragniemy, aby portal, podobnie jak projekt „Energia 2050”, był źródłem wartościowej, eksperckiej, nietuzinkowej wiedzy na tematy związane z przyszłością rynku energii, transformacją energetyczną i pokrewnymi tematami. „Transformacja 2050” jest otwartą trybuną rozmowy o przyszłości energetyki w polskich miastach, animowanej przez Veolię Energia Polska oraz specjalistów w zakresie foresightu strategicznego z firmy 4CF. Zapraszamy do kontaktu i współtworzenia tego portalu ekspertów i interesariuszy rynku energii.

Jeśli zainteresował Cię powyższy film, to z pewnością chętnie zobaczysz i przeczytasz także:

Otrzymuj najnowsze bezpłatne analizy o przyszłości energetyki w Polsce!

Zapisując się do naszego Newslettera jednocześnie wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanych przez Ciebie danych w tym celu. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Veolia Energia Polska SA, z siedzibą przy ul. Puławskiej 2, 02-566 Warszawa.

Przetwarzamy Pani/Pana dane wyłącznie w celu wysyłania informacji dotyczących portalu Transformacja 2050 drogą e-mailową. Pani/Pana dane będą przetwarzane do czasu odwołania zgody – odpowiedni link będzie zawarty w każdym wysłanym przez nas Newsletterze. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Podanie przez Panią/Pana danych jest dobrowolne, ale konieczne do przesyłania informacji dotyczących portalu Transformacja 2050. Przekazane przez Panią/Pana dane osobowe możemy przekazywać naszym dostawcom, którym zlecimy usługi związane z przetwarzaniem danych osobowych, np. dostawcom usług IT. Takie podmioty przetwarzają dane na podstawie umowy z nami i tylko zgodnie z naszymi poleceniami. Ma Pani/Pan prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji o przysługujących Ci prawach oraz o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

Czytelnicy portalu Transformacja 2050 mogą korzystać z bezpłatnej usługi newslettera, zawierającego informacje o najnowszych analizach i wypowiedziach eksperckich, które publikujemy. Zachęcamy do zapisania się do newslettera: dzięki temu nie przegapisz nowej analizy rozwiązań przyszłości i zapowiedzi wydarzeń związanych transformacją energetyczną w Polsce.