Megatrendy mają wpływ na energetykę

Prof. dr hab. Andrzej Mizgajski

Profesor Andrzej Mizgajski jest geografem, byłym wiceministrem środowiska i ekspertem Pracodawców RP. Był kierownikiem Centrum Edukacyjnego Ochrony Środowiska i Zrównoważonego Rozwoju na tej uczelni. Specjalizuje się w zakresie geografii fizycznej, opublikował około 100 prac naukowych.

W latach 90. był dyrektorem Wydziału Ochrony Środowiska w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu. Zajmował też szereg stanowisk w organach doradczych i radach nadzorczych (m.in. Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej). Zasiadał w Sekcji Ochrony Środowiska Przyrodniczego w Komitecie Badań Naukowych (2000–2002). Pełnił też funkcję wiceprzewodniczącego rady naukowej Zakładu Badań Środowiska Rolniczego i Leśnego PAN (2002–2004).

Od 1 kwietnia 2004 do 31 maja 2005 zajmował stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Środowiska, następnie do 6 marca 2006 był sekretarzem stanu w tym resorcie.

Megatrendy technologiczne, zasobowe i zmiany w zachowaniach społecznych sprawiają, że transformacja energetyczna staje się zarazem pilna i możliwa.

Co dalej?

Portal internetowy „Transformacja 2050”, który właśnie odwiedzasz, to kontynuacja projektu Energia 2050. Pragniemy, aby portal, podobnie jak projekt „Energia 2050”, był źródłem wartościowej, eksperckiej, nietuzinkowej wiedzy na tematy związane z przyszłością rynku energii, transformacją energetyczną i pokrewnymi tematami. „Transformacja 2050” jest otwartą trybuną rozmowy o przyszłości energetyki w polskich miastach, animowanej przez Veolię Energia Polska oraz specjalistów w zakresie foresightu strategicznego z firmy 4CF. Zapraszamy do kontaktu i współtworzenia tego portalu ekspertów i interesariuszy rynku energii.

Jeśli zainteresował Cię powyższy film, to z pewnością chętnie zobaczysz i przeczytasz także:

Otrzymuj najnowsze bezpłatne analizy o przyszłości energetyki w Polsce!

Zapisując się do naszego Newslettera jednocześnie wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanych przez Ciebie danych w tym celu. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Veolia Energia Polska SA, z siedzibą przy ul. Puławskiej 2, 02-566 Warszawa.

Przetwarzamy Pani/Pana dane wyłącznie w celu wysyłania informacji dotyczących portalu Transformacja 2050 drogą e-mailową. Pani/Pana dane będą przetwarzane do czasu odwołania zgody – odpowiedni link będzie zawarty w każdym wysłanym przez nas Newsletterze. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Podanie przez Panią/Pana danych jest dobrowolne, ale konieczne do przesyłania informacji dotyczących portalu Transformacja 2050. Przekazane przez Panią/Pana dane osobowe możemy przekazywać naszym dostawcom, którym zlecimy usługi związane z przetwarzaniem danych osobowych, np. dostawcom usług IT. Takie podmioty przetwarzają dane na podstawie umowy z nami i tylko zgodnie z naszymi poleceniami. Ma Pani/Pan prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji o przysługujących Ci prawach oraz o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

Czytelnicy portalu Transformacja 2050 mogą korzystać z bezpłatnej usługi newslettera, zawierającego informacje o najnowszych analizach i wypowiedziach eksperckich, które publikujemy. Zachęcamy do zapisania się do newslettera: dzięki temu nie przegapisz nowej analizy rozwiązań przyszłości i zapowiedzi wydarzeń związanych transformacją energetyczną w Polsce.