Miasta odgrywają ważną rolę w transformacji energetycznej

Szymon Ciupa

Jako ekspert lub kierownik projektów od ponad 10 lat zajmuje się wspieraniem administracji samorządowej we wdrażaniu projektów Smart City, w tym systemów informacji przestrzennej. Jest autorem bloga Smartcity Expert.

Realizował projekty z zakresu Strategii Smart City, GIS (systemów informacji przestrzennej), e-administracji, zrównoważonego rozwoju oraz analizy i wizualizacji danych miejskich m.in. dla: Urzędu Miasta Kielce, Urzędu Miasta Gliwice, Urzędu Miasta Dąbrowa Górnicza, Urzędu Miasta Opole, Urzędu Miasta Toruń, Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Łodzi czy Metropolii Poznań.

Jako zewnętrzny ekspert wspierał miasto Kielce w procesie certyfikacji ISO37120 „Zrównoważony rozwój społeczny Wskaźniki usług miejskich i jakości życia”. Jest ekspertem Związku Miast Polskich w zakresie ISO37120.

Nagranie zrealizowane podczas konferencji Designerzy procesów rozwojowych. Miasta i ich liderzy zorganizowanej przez Fundację Szkoła Liderów przy wsparciu Fundacji Veolia Polska.

Co dalej?

Portal internetowy „Transformacja 2050”, który właśnie odwiedzasz, to kontynuacja projektu Energia 2050. Pragniemy, aby portal, podobnie jak projekt „Energia 2050”, był źródłem wartościowej, eksperckiej, nietuzinkowej wiedzy na tematy związane z przyszłością rynku energii, transformacją energetyczną i pokrewnymi tematami. „Transformacja 2050” jest otwartą trybuną rozmowy o przyszłości energetyki w polskich miastach, animowanej przez Veolię Energia Polska oraz specjalistów w zakresie foresightu strategicznego z firmy 4CF. Zapraszamy do kontaktu i współtworzenia tego portalu ekspertów i interesariuszy rynku energii.

Jeśli zainteresował Cię powyższy film, to z pewnością chętnie zobaczysz i przeczytasz także:

Otrzymuj najnowsze bezpłatne analizy o przyszłości energetyki w Polsce!

Czytelnicy portalu Transformacja 2050 mogą korzystać z bezpłatnej usługi newslettera, zawierającego informacje o najnowszych analizach i wypowiedziach eksperckich, które publikujemy. Zachęcamy do zapisania się do newslettera: dzięki temu nie przegapisz nowej analizy rozwiązań przyszłości i zapowiedzi wydarzeń związanych transformacją energetyczną w Polsce.