Możliwości wykorzystania biogazu.

 

 

 

 

Mariusz Słoma, Dyrektor Naczelny
Valmet Automation

Inżynier i menedżer, laureat wielu nagród naukowych i biznesowych, m.in. w 1989 r. uhonorowano go nagrodą MEN III stopnia, a w 2008 r. otrzymał „Klucz do Sukcesu 2008” za projekt Instalacji Odsiarczania Spalin dla 6×200 MWe w Elektrowni „Jaworzno III”.

Pracując w Instytucie Maxa-Plancka w Stuttgarcie zdobył doświadczenie w zakresie zwiększenia efektywności wdrożeń proinnowacyjnych w gospodarce. 

W 1996 r. został dyrektorem zarządzającym firmy Controlmatic sp. z o.o., zajmującej się automatyką i monitoringiem emisji w energetyce. Od 1999 r. jest zawodowo związany ze znaną firmą fińską Metso, gdzie pełni funkcję dyrektora naczelnego Metso Automation Polska z siedzibą w Gliwicach. Od 2016 roku dyrektor naczelny Valmet Automation.

Rozwiązania konwersji kotłów węglowych na kotły biomasowe to jest jedna ze ścieżek na proste przejście z paliw węglowych, pod warunkiem dostępności biomasy.

Co dalej?

Portal internetowy „Transformacja 2050”, który właśnie odwiedzasz, to kontynuacja projektu Energia 2050. Pragniemy, aby portal, podobnie jak projekt „Energia 2050”, był źródłem wartościowej, eksperckiej, nietuzinkowej wiedzy na tematy związane z przyszłością rynku energii, transformacją energetyczną i pokrewnymi tematami. „Transformacja 2050” jest otwartą trybuną rozmowy o przyszłości energetyki w polskich miastach, animowanej przez Veolię Energia Polska oraz specjalistów w zakresie foresightu strategicznego z firmy 4CF. Zapraszamy do kontaktu i współtworzenia tego portalu ekspertów i interesariuszy rynku energii.

Jeśli zainteresował Cię powyższy film, to z pewnością chętnie zobaczysz i przeczytasz także:

Otrzymuj najnowsze bezpłatne analizy o przyszłości energetyki w Polsce!

Zapisując się do naszego Newslettera jednocześnie wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanych przez Ciebie danych w tym celu. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Veolia Energia Polska SA, z siedzibą przy ul. Puławskiej 2, 02-566 Warszawa.

Przetwarzamy Pani/Pana dane wyłącznie w celu wysyłania informacji dotyczących portalu Transformacja 2050 drogą e-mailową. Pani/Pana dane będą przetwarzane do czasu odwołania zgody – odpowiedni link będzie zawarty w każdym wysłanym przez nas Newsletterze. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Podanie przez Panią/Pana danych jest dobrowolne, ale konieczne do przesyłania informacji dotyczących portalu Transformacja 2050. Przekazane przez Panią/Pana dane osobowe możemy przekazywać naszym dostawcom, którym zlecimy usługi związane z przetwarzaniem danych osobowych, np. dostawcom usług IT. Takie podmioty przetwarzają dane na podstawie umowy z nami i tylko zgodnie z naszymi poleceniami. Ma Pani/Pan prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji o przysługujących Ci prawach oraz o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

Czytelnicy portalu Transformacja 2050 mogą korzystać z bezpłatnej usługi newslettera, zawierającego informacje o najnowszych analizach i wypowiedziach eksperckich, które publikujemy. Zachęcamy do zapisania się do newslettera: dzięki temu nie przegapisz nowej analizy rozwiązań przyszłości i zapowiedzi wydarzeń związanych transformacją energetyczną w Polsce.